Login

Register

Login

Register

انتخاب رشته انسانی


بیشتر دانش آموزانی که وارد این رشته می شوند قصد ادامه تحصیل در رشته های حقوق، روانشناسی و مدیریت رو دارند. با اینکه تعداد شرکت کننده های این رشته در کنکور به نسبت رشته های دیگه کمه، اما تنوع رشته های دانشگاهیش هم کمتره. فارغ التحصیلان رشته مدیریت و حسابداری و روانشناسی زیاده اما متاسفانه فارغ التحصیل ماهر و با سواد که در بازار کار موفق باشه زیاد نیست. اگر می خواهید انتخاب رشته انسانی خوبی انجام بدید به مشاور نیاز دارید تا با راهنمایی هاش کمک کنه با توجه به رشته مورد علاقه تون دانشگاهی معتبر رو انتخاب کنید تا آینده شغلی درخشانی داشته باشید.

معرفی رشته های انسانی

1حقوق

تمام روابط اجتماعی که آثار حقوقی از آن ایجاد می شود، موضوع علم حقوق است. این رشته 5 گرایش داره.
حقوق خصوصي: به بررسي روابط خصوصي ميان افراد مانند معاملات مي پردازه.
حقوق عمومی: به بررسي روابط ميان حکومت و مردم مي پردازه.
حقوق جزا: به بررسي جرايم و مجازات ها مي پردازه
حقوق خانواده: به مطالعه ي نهادهايي مثل ازدواج و طلاق مي پردازه.
حقوق بين الملل: به مطالعه ي روابط ميان نهادهاي بين المللي در جامعه ي جهانی مي پرداره.

2روان شناسی

جالبه بدونید که در زبان یونانی روان یعنی روح. مسئله بسیار ساده است، روان شناسی یعنی شناختن روح.
در رشته روان شناسی، روان شناسان به کمک بشر میان تا بتونه روح خودش رو بهتر بشناسه و ذهن خودش رو با رفتارش همسو کنه، به طور عامیانه درست رفتار کنه.
در واقع روان شناسان میان و برای رفتارهای ما انسان ها علت پیدا می کنند و کمک می کنند که رفتارهامون رو اصلاح کنیم. پس نقطه روشن ماجرا اینجاست که برای روان شناس خوب بودن باید آدمی باشی که اهل مطالعه، علاقه مند به شناخت تیپ های مختلف شخصیتی باشی.
در ضمن باید صبور هم باشی، چون همون طور که از عنوان این رشته پیداست باید به لایه های ذهنی مراجعینت دست پیدا کنی و بفهمی چی تو سرشون می گذره و علت نابهنجاری هاشون کجاست.

3علوم سیاسی

علوم سیاسی به بررسی اندیشه ها و نظریه های سیاسی و کارکرد آن ها در عرصه جامعه می پردازه.

4حسابداری

به نظر میاد این روزها این رشته به قدر کافی بین متقاضیانش معروفه. از اسمش کاملا مشخصه که در حیطیه رسیدگی به حساب، است. اما چه حسابی؟ در واقع شما به عنوان یک حسابدار باید با کمک گرفتن از علمی که در دانشگاه کسب کردین به تمام امور مالی موسسه، شرکت، دفتر، بانک و یا هر محیط دیگه ای که مشغول به کار هستین، رسیدگی کنید.
مشخصه که شما به عنوان یک حسابدار در هر مجموعه ای باشید باید پشت یک میز و سیستم بنشینید و با اعداد و ارقام دست و پنجه نرم کنید.

5اقتصاد

در رشته اقتصاد به لحاظ علمی هدف اصلی بهینه سازیه. هدف اینه که بتونیم بیان کنیم که چه مقدار از منابعی که در اختیار داریم صرف چه کاری کنیم تا حداکثر منفعت رو به دست بیاریم.

اقتصاد در مقطع كارشناسي داراي شش شاخه اقتصاد نظري، بازرگاني، كشاورزي، پول و بانكداري، صنعتي و حمل و نقل است. در یک کلام می شه گفت اقتصاد علم تخصیص منابع است.

6مدیریت بازرگانی

باید بگم بین رشته های مدیریت، مدیریت بازرگانی مثل ستاره می درخشه.
به گفته ی کارشناسان مدیریت بازرگانی، این رشته یکی از جذاب ترین رشته هاست و خیلی هم به کارمون میاد چرا؟ چون بیشتر سازمان های تجاری، صنعتی و ... به دنبال سود هستند پس به یک مدیر بازرگان نیاز دارند.
شما در دوره ی چهارساله کارشناسی از اقتصاد تا حسابداری و از منابع انسانی گرفته تا بازارهای پولی و مالی بین المللی رو یاد می گیرین

7مدیریت بیمه

دوره کارشناسی رشته مدیریت بیمه برنامه های مشخصی رو برای دستیابی به اهداف این رشته دنبال میکنه، مهمترین هدف مدیریت بیمه تربیت کادر متخصص و متعهد در زمینه بیمه ست تا بتواند با صنعت و سایر بخش های اقتصادی و اجتماعی کشور همکاری داشته باشه و خدمات بیمه رو به اون ها عرضه کنه.
یکی دیگر از وظایفی که فارغ التحصیلان مدیریت بیمه دارند ارتقاء سطح دانش بیمه در کشور و کاهش نیازهای مردم در زمینه بیمه نسبت به سایر کشورهاست.
با توجه به اینکه بیمه شامل بخش های دولتی و خصوصی هست و تنوع بسیار زیادی در انواع بیمه وجود داره، متخصص این رشته باید بیشتر از گذشته به کسب علم در این زمینه بپردازه تا بتونه در زمینه های مختلف کارآمدتر باشه.
بیمه بازرگانی در سه گروه اموال، اشخاص و مسئولیت طبقه بندی می شه که در حال حاضر اموال و مسئولیت گرایش هایی هستند که بیشتر به اون ها پرداخته می شه و اشخاص از توجه کمتری برخورداره.

8مدیریت دولتی

این گرایش از رشته مدیریت اولین بار در سال 1333 تحت عنوان علوم اداری در موسسه علوم اداری زیر نظر دانشکده حقوق دانشگاه تهران با همکاری دانشگاه کالیفرنیای جنوبی برگزار شد.
در حال حاضر این رشته در اکثر دانشگاه های کشور تحت عنوان مدیریت دولتی و با گرایش های مختلف در سطوح کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تدریس می شه.
هدف از این رشته عبارت است از: آموزش نیروی انسانی متخصص مورد نیاز سازمان ها، اداره ها و شرکت های دولتی و خصوصی و نیز آشنایی دانشجویان با کاربرد روش های علمی در مدیریت.
در این دوره دانشجویان با فراگیری نظریه های نوین مدیریت دولتی قادر خواهند شد تا به منزله پزوهشگر به مطالعه پرداخته و با تجزیه و تحلیل تخصصی مسائل مدیریتی، به اداره موفقیت آمیز سازمان ها کمک کنند.

ویژگی های منحصر به فرد دانامشاور

 

بسته های انتخاب رشته دانامشاور


استعدادیابی و انتخاب رشته

1،750،000 تومان

1،500،000 تومان


مشاوره استعدادیابی

کارگاه معرفی رشته و مشاغل

تست شخصیت شناسی

انتخاب رشته کامپیوتری

9 جلسه مشاوره خصوصی

مشاوره هنر و زبان رایگان

مشاوره دانشگاه آزاد


استعدادیابی
بدون انتخاب رشته

800،000 تومان

600،000 تومان


مشاوره استعدادیابی

کارگاه هوشمندی

تست شخصیت شناسی

کارگاه توانمندی

2 جلسه مشاوره خصوصی

مشاوره هنر و زبان رایگان

مشاوره دانشگاه آزاد


انتخاب رشته
عادی

950،000 تومان

800،000 تومان


مشاوره استعدادیابی

کارگاه معرفی رشته و مشاغل

تست شخصیت شناسی

انتخاب رشته کامپیوتری

7 جلسه مشاوره خصوصی

مشاوره هنر و زبان رایگان

مشاوره دانشگاه آزاد


انتخاب رشته غیرحضوری

1،800،000تومان

1،300،000تومان


مشاوره استعدادیابی

کارگاه معرفی رشته و مشاغل

تست شخصیت شناسی

انتخاب رشته کامپیوتری

4 جلسه مشاوره تلفنی

مشاوره هنر و زبان رایگان

مشاوره دانشگاه آزاد


انتخاب رشته
هنر و زبان

400،000 تومان

300،000 تومان


مشاوره استعدادیابی

کارگاه معرفی رشته و مشاغل

تست شخصیت شناسی

انتخاب رشته کامپیوتری

4 جلسه مشاوره خصوصی

مشاوره هنر و زبان رایگان

مشاوره دانشگاه آزاد